Галицький сайт
Неділя, 27.05.2018, 13:38

Офіційний сайт Галицьких студентів

Меню сайту

Розділи новин

Цікаве і корисне [100]
Український туризм [55]
Афоризми і "крилаті" вислови [50]
Прислів’я та приказки [24]
Обряди, звичаї [3]
Українське народе...Пізнавай СВОЄ:)
Різне [13]
всяке інше
Кумедне [23]
гумор і кУмедії
Цікаві факти [50]
Кохання [36]
про любов
Біографії [119]
"Біографії"
Статті відвідувачів [0]
Тут розміщаються статті, розміщені користувачами сайту

Реєстрація

Вітаю Вас, Гість!

Пошук

Друзі сайту

Реклама

Замовляйте рекламу на Галицькому сайті!!!!

Статистика


Онлайн разом: 1
Гості: 1
Користувачі: 0

Міні-чат

Наше опитування

Чи задоволені ви отриманням безвізу Україною?
Всіх відповідей: 5

Головна » Статті » Цікаве і корисне

Туристські ресурси Дубенщини
Спортивні рекреаційно-туристські ресурси Дубенщини


Туризм як складова рекреаційної діяльності посідає друге місце у світовій економіці, поступаючись лише комп’ютерній та електронній промисловості й випереджаючи такі потужні, як нафтопереробна й автомобілебудівна. Рекреація є найбільш високорентабельною галуззю економіки багатьох розвинутих країн, а туризм як його складова створює десяту частину світового валового продукту і посідає перше місце серед галузей господарського комплексу за обсягами експорту товарів та послуг. Наукові дослідження свідчать, що туристична галузь може давати значні прибутки і поповнення державних і місцевих бюджетів при порівняно невеликих витратах, бо потенційно здатна до швидкої ( в чотири рази вищої, ніж у середньому у світовому господарстві) оборотності капіталу. Саме через туризм багато країн зробили потужний ривок у розвитку економіки.
І те, що вже зроблено в більшості країн, де рекреація є найприбутковішим видів діяльності, повинно бути реалізовано і в Україні взагалі і на Дубенщині зокрема, яка має для цього всі необхідні передумови.
Зараз головний вектор української рекреаційної політики поступово зміщується від Криму, Карпат до інших регіонів, де можна чудово відпочити, оздоровитись, ознайомитись з історичною спадщиною, здійснити туристські мандрівки.
Дубенщина – це край з унікальними можливостями для розвитку і поширення туризму взагалі і спортивного та екотуризму зокрема, адже тут гармонійно поєднується багата культурно-історична спадщина, мальовнича природа, щира гостинність мешканців краю і родюча земля, зручне географічне положення відносно транспортних магістралей держави.
Екотуризм – це вид туризму, що передбачає відвідування туристами територій, що мають природничу, культурологічну, етнографічну цінність. Екотуризм спрямований на охорону природного й культурного середовиша регіонів, які відвідуються туристами. Виділяються такі форми екотуризму – активний екотуризм (піший, велосипедний, водний, кінний, рибальство), фауністичні та флористичні поїздки , культурологічні й етнографічні поїздки. Всі ці форми екотуризму можливо і потрібно розвивати в нашому краї.
Про туристську привабливість Дубеншини свідчить те, що з семи чудес Рівненщини на Дубенщині знаходяться два об’єкти- Замок князів Острозьких-Любомирських і Тараканівський форт.
В регіоні збереглися місцини з непорушеними природними ландшафтами, цінними рослинними угрупуваннями і багатим тваринним світом. Наш район представлений такими географічними утвореннями як Мале Полісся, Повчанська височина, Мізоцький кряж.
У південній частині Рівненщини планується створення національного природного парку під назвою “Перлина Волині”, в який ввійде частина Дубенського району в межах сіл Соснівка, Майдан, Грядки , Довге Поле, що дасть змогу залучати нових туристів використовуючи місцеву інфраструктуру.
Дубенщину облюбували туристи Рівненщини, як один із центрів проведення літніх таборувань, вишколів, змагань по спортивному туризму і орієнтуванню. Для проведення туристських заходів виготовлена спортивна карта лісового масиву с. Мирогоща площею 12 кв. км., що дозволяє проводити змагання високого класу.
В Мирогощі знаходиться кінна школа, іподром. Крім змагань по кінному спорту можна розвивати кінний туризм і започаткувати новий вид орієнтування - орієнтування на конях. Мирогоща для цього має всі можливості: зручний під’їзд, місця для ночівлі, цікаву історію.
Дубенщина тісно пов’язана з історією визвольних змагань українського народу проти багатьох поневолювачів. Історико-культурні та рекреаційно-туристичні ресурси надзвичайно широко представлені пам’ятками історії та культури. Це і палеолітичні стоянки, городища, фортеці, старовинні церкви, козацький редут.
Багатьох прочан приваблюють духовні святині нашого краю. Поблизу села Тростянець знаходиться Божа гора ( гора “Іспряча” ), яка в минулі віки була відома своєю чудодійністю. Джерело святої Анни, яке знаходиться в селі Онишковці приваблює паломників з усіх країв. Сюди йдуть люди, щоб знайти душевного і фізичного порятунку в святій воді.
Дубенщина була ареною однією із найбільших танкових битв 2 світової війни. У ній з обох сторін брало участь до 2000 танків. В цій битві був здійснений перший танковий удар Великої Вітчизняної війни лейтенантом О. Ф. Фроловим. Ще досі пошуковці шукають полкові документи заховані в Білогородських ярах відступаючими воїнами радянської армії.
В квітні 1944 року відбулася Гурбенська битва між 5 тисячами воїнів УПА і 30 тисячним військом НКВС та Червоної Армії. Воєнні дії захопили і частину Дубенщини - біля сіл Соснівка і Майдан. Це була найбільша битва між українськими партизанами і радянськими окупантами. Про ці події планують зняти кінофільм кінематографісти США. На цих теренах бувають туристи і експедиції в основному з Рівненщини і Тернопілля.В травні 2009 року тут планують провести обласний зліт туристів-краєзнавців. Потрібно маршрути пов’язані з боротьбою УПА промаркувати; відновити, чи збудувати криївки, випустити буклети, щоб залучити туристів з усієї України і зарубіжних країн.
Турклубом “Едельвейс” Дубенського міського Будинку дітей та молоді розроблено десятки туристських маршрутів на різний смак і спортивну підготовку учасників. Це маршрути: “Козацькими стежками”, “До джерела святої Анни”, “Стежкками УПА”, “Археологічний маршрут”, “Фортеці Дубенщини”, “ По чеських поселеннях Дубенщини”, “По річці Іква” і інші.
Доцільно створити інформаційний центр, з якого туристи з інших роегіонів могли черпати дані про туристсько-рекреаційні можливості нашого регіону. Частину маршрутів пов’язати з сільськими садибами, господарі яких займаються “Зеленим туризмом”,що дасть можливість проводити походи цілорічно і поповнювати бюджети сільських родин, за надання послуг відпочиваючим.
Чекає свого вирішення унікальна фортифікаційна споруда – “Тараканівський форт”. Досі нічого конкретного не зроблено ні для охорони цієї пам’ятки, ні для її реставрації, хоча це єдина в своєму роді споруда. Деякі громадські організації інколи проводять акції по упорядкуванню території форту, але без залучення інвестицій і підтримки з боку держави, ентузіастам навести порядок на цій фортифікаційній пам’ятці дуже важко.
Екстремали проводять на форту тренування по скелелазанню, різноманітні вишколи, пригодницькі гонки. Можливо ця споруда колись і стане українським “фортом Буаяр”. В 2012 році поруч форту будуть проїзжати десятки тисяч зарубіжних туристів на чемпіонат Європи по футболу. Чи відвідають вони його, в якому стані застануть? Питання лишається відкритим...


Джерело: http://tured.ucoz.ua
Категорія: Цікаве і корисне | Додав: galsite (21.09.2009)
Переглядів: 1092 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright Asket © 2018