Галицький сайт
Четвер, 28.11.2024, 21:58

Офіційний сайт Галицьких студентів

Меню сайту

Розділи новин

Файли [17]
Шпаргалки [187]
Шпаргалки з різних дисциплін
Книги і підручники [190]
Книги з права [30]
право
МАУП серія "Психологія" [19]
Тематична бібліотека електронних видань МАУП Серія „Психологія”
МАУП Серія „Соціологія” [25]
Тематична бібліотека електронних видань МАУП Серія „Соціологія”
Управління [3]
Довідники [15]
українською мовою
Порадники [11]
українська мова
МАУП серія "Гуманітарні та природничі дисципліни" [28]
Тематична бібліотека електронних видань МАУП Серія «гуманітарні та природничі дисципліни”
МАУП Серія „Менеджмент організацій” [49]
Тематична бібліотека електронних видань МАУП Серія „Менеджмент організацій”
По курсах [135]
Матеріали погруповані по курсах
Форми [155]
Бланки [14]

Реєстрація

Вітаю Вас, Гість!

Пошук

Друзі сайту

Реклама

Замовляйте рекламу на Галицькому сайті!!!!

Статистика


Онлайн разом: 2
Гості: 2
Користувачі: 0

Міні-чат

Наше опитування

Чи задоволені ви отриманням безвізу Україною?
Всіх відповідей: 21


Лекції з РЕ і РПС
Головна » Файли » Книги і підручники

Для завантаження потрібно зареєструватися

[ ] 27.03.2009, 18:43
Тема 1-2. Теоретичні аспекти розміщення продуктивних сил і регіональної економіки
Лекція 1-3 поновлено 30.08. 2008
Предмет, метод і завдання курсу "Регіональна економіка". Теорії та концепції розміщення продуктивних сил і регіональної економіки. Закономірності, принципи і фактори розміщення продуктивних сил та формування економіки регіонів. Економічне районування і територіальна організація продуктивних сил. Наукові методи аналізу розміщення продуктивних сил і рівнів економічного розвитку регіонів. Регіон у системі територіального поділу праці.

Тема 3. Регіональна економічна політика
Лекція 4 Регіональна економічна політика (5.09.2008)
Сутність державної регіональної політики, галузевої і територіальної еко-номічної політика. Концепція державної регіональної економічної політики. Роль соціальних факторів у період формування нової регіональної політики. Нові форми регіонального розвитку продуктивних сил: СЕЗ, СП, регіональні науково-технічні парки, регіональні ринки.

Тема 4. Ресурсний потенціал України та його використання
Лекція 5 Природні умови і ресурси України (5.09.2008)
Природно-ресурсний потенціал і його економічна оцінка. Природно-ресурсний потенціал і його структура. Місце України у світі за запасами сировинних і паливно-енергетичних ресурсів та ступінь забезпеченості власних потреб. Кількісна і якісна оцінка природних ресурсів (мінерально-сировинних, паливних, біо-логічних, земельних, водних, рекреаційних та інших) і природних умов України. Суть та принципи використання природно-ресурсного потенціалу території. Ресурсозбереження як головний напрям використання природно-ресурсного потенціалу. Вторинні ресурси, їх класифікація та економічна оцінка. Екологічні проблеми України. Великомасштабні територіальні природоохоронні проблеми. Потенційно небезпечні виробництва в Україні. Екологічний ризик та екологічна безпека. Охорона довкілля.

Лекція 6 Населення і трудові ресурси (5.09.2008)
Демографічні передумови розміщення продуктивних сил. Демографічна си-туація в Україні. Соціальна структура населення та трудоресурсний потенціал України. Формування та регулювання регіональних ринків праці. Складники ви-робничого і науково-технічного потенціалу. Роль науки і техніки в удосконаленні розвитку і розміщення продуктивних сил. Формування національного ринку технологій, "ноу-хау", патентів і ліцензій, інжинірингових та інформаційних послуг.


2007-2008 н.р.
Лекція 1-2
Тема 1. Теоретичні аспекти розміщення продуктивних сил і регіональної економіки
Предмет, метод і завдання курсу "Регіональна економіка". Теорії та концепції регіональної економіки. Закономірності, принципи і фактори розміщення продуктивних сил та формування економіки регіонів. Економічне районування і територіальна організація продуктивних сил. Наукові методи аналізу розміщення продуктивних сил і рівнів економічного розвитку регіонів.
Лекція 3-5
Тема 2. Природні умови і ресурси України 
Природно-ресурсний потенціал і його економічна оцінка. Природно-ресурсний потенціал і його структура. Місце України у світі за запасами сировинних і паливно-енергетичних ресурсів та ступінь забезпеченості власних потреб. Кількісна і якісна оцінка природних ресурсів (мінерально-сировинних, паливних, біологічних, земельних, водних, рекреаційних та інших) і природних умов України. Суть та принципи використання природно-ресурсного потенціалу території. Ресурсозбереження як головний напрям використання природно-ресурсного потенціалу. Вторинні ресурси, їх класифікація та економічна оцінка. Екологічні проблеми України. Великомасштабні територіальні природоохоронні проблеми. Потенційно небезпечні виробництва в Україні. Екологічний ризик та екологічна безпека. Охорона довкілля.

Лекція 6-7  
Тема 3. Населення і трудові ресурси
Демографічні передумови розміщення продуктивних сил. Демографічна ситуація в Україні. Соціальна структура населення та трудоресурсний потенціал України. Формування та регулювання регіональних ринків праці. Складники виробничого і науково-технічного потенціалу. Роль науки і техніки в удосконаленні розвитку і розміщення продуктивних сил. Формування національного ринку технологій, ”ноу-хау”, патентів і ліцензій, інжинірингових та інформаційних послуг.

Лекція 8-10  
Тема 4. Господарство України
Господарський комплекс України, особливості структури, трансформація в ринкових умовах. Міжгалузеві комплекси та їх роль у розвитку економіки України. Паливна промисловість. Чорна металургія. Кольорова металургія. Машинобудування і металообробка. Хімічна промисловість. Нафтохімія. Лісова промисловість. Промисловість будівельних матеріалів. Легка промисловість. Харчова промисловість

Лекція 11  
Тема 4. Господарство України
Сільське господарство. Транспорт. Зв’язок. Наука і освіта.

Лекція 12  
Тема 5. Регіональна економіка
Сутність державної регіональної політики, галузевої і територіальної економічної політика. Концепція державної регіональної економічної політики. Роль соціальних факторів у період формування нової регіональної політики. Нові форми регіонального розвитку продуктивних сил: СЕЗ, СП, регіональні науково-технічні парки, регіональні ринки.
Поняття про зовнішні економічні зв’язки. Зовнішньоекономічна діяльність і зовнішньоекономічна політика. Геоекономічні пріоритети регіонального розвитку та зовнішньоекономічних зв’язків України. Наднаціональне (міждержавне) врегулювання територіальних економічних проблем України, співпраця України з міжнародними організаціями, участь у міжнародних програмах.

Категорія: Книги і підручники | Додав: galsite
Переглядів: 4595 | Завантажень: 142 | Коментарі: 20 | Рейтинг: 4.3/6 |
Всього коментарів: 191 2 »
25.09.2011
19. фддф [Матеріал]
Хочу

22.09.2011
18. mane [Матеріал]
Я теж

22.09.2011
17. mane [Матеріал]
Хочу завантажити цi лекцii

05.06.2011
16. Юля [Матеріал]
[jxe crfxfnm

12.03.2011
15. Вита [Матеріал]
хочу

12.03.2011
14. Вита [Матеріал]
хочу завантажити

08.02.2011
13. Харитонова Инна [Матеріал]
Завантажити!!!!

04.01.2011
12. мала [Матеріал]
=)0

11.12.2010
11. Ірина [Матеріал]
Хочу завантажити

16.11.2010
10. Аня [Матеріал]
Хочу

1-10 11-19
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright Asket © 2024