Державне регулювання економіки: Навч. посібник / С. М. Чистов, А. Є. Никифоров, Т. Ф. Куценко та ін.— К.: КНЕУ, 2000. — 316 с. ISBN 966–574–089–X У навчальному посібнику «Державне регулювання економіки» викладаються: теоретичні засади формування стратегії соціально-еконо¬мічної політики держави; сутність, форми та методи державного регулювання економіки; методологічні й організаційні основи соціально-економічного прогнозування, державного програмування та макроекономічного планування; механізми реалізації бюджетної, податкової, грошово-кредитної, структурної, інвестиційної, зовнішньоекономічної, цінової, антиінфляційної, регіональної, соціальної та екологіч¬ної політики. Для студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів.
Чистов С. М. Ч-68 Державне регулювання економіки: Навч.-метод. посібник для самост. вивч. дисц. — К.: КНЕУ, 2002. — 208 с. ISBN 966–574–338–4 Навчально-методичний посібник «Державне регулювання економіки» охоп¬лює весь комплекс навчально-методичного забезпечення, необхідного для самостійного вивчення дисципліни. У посібнику наведено: навчальну програму, тематичний план, плани семінарських і практичних занять, методичні поради до вивчення кожної теми дисципліни, термінологічний словник, тестові та практичні завдання для самоконтролю рівня засвоєння навчального матеріалу, методичні вказівки щодо виконання курсових робіт, критерії оцінювання знань студентів, список літератури. Призначений для підготовки фахівців з освітньо-кваліфікаційним рів¬нем «бакалавр» напряму «Економіка і підприємництво» та спеціалізації «Менеджмент державних установ».
Оболенський О. Ю. О 21 Державна служба: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 2003. — 344 с. ISBN 966–574–476–3 Навчальний посібник пропонує систематизовані знання в галузі державної служби щодо її ролі та місця в суспільно-політичній та соціально-економічній системах, з проблематики розвитку результативної та ефективної державної служби. Розглянуті загальнонаукові та законодавчі засади державної служби, зміст і особливості її основних інститутів, наведені основ¬ні положення щодо формування та реалізації державно-службових відносин у державному апараті. Навчальний посібник призначений для професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування в загальнонаціональній системі професійного навчання державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та керівників підприємств, установ і організацій, а також для студентів вищих навчальних закладів, які навчаються за спеціальностями економічного, управлінського та юридичного напрямів. Для практичних працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування різних категорій посад, учених, викладачів економічних, політологічних, юридичних, соціологічних дисциплін, а також для широкого кола читачів, які цікавляться проблемами державного управління, державної служби та служби в органах місцевого самоврядування.
Е 40 Екологія: Навч.-метод. посібник для самост. вивч. дисц. / С. І. Дорогунцов, К. Ф. Коценко, О. К. Аблова та ін. — К.: КНЕУ, 1999. — 152 с. ISBN 966–574–047–4 У навчальному посібнику розглянуто основні закономірності взаємодії людини, суспільства і природи; особливості впливу антропогенних факторів на природне середовище; проблеми, пов’язані із станом охорони та раціональним використанням природних ресурсів. Висвітлюється питання управління процесом природокористування. Значна увага приділяється формуванню у студентів навичок аналізу і визначення економічної ефективності впровадження прородоохоронних заходів та оцінки економічних збитків, що їх завдає народному господарству забруднення окремих компонентів природи.
Пальян З. О. П 14 Демографічна статистика: Навч.-метод. посібник для самост. вивч. дисц. — К.: КНЕУ, 2003. — 132 с. ISBN 966–574–493–3 Навчальне видання має на меті допомогти всім, хто прагне самостійно визначати закономірності відтворення населення, давати статистичну оцінку демографічним процесам з урахуванням сучасних міжнародних підходів. Посібник є навчально-методичним комплексом, що містить виклад основних теоретичних положень, набір практичних завдань і розв’язання типових задач. Також наведено порядок організації поточного і підсумкового контролю та критерії оцінювання набутих знань. Уперше викладено методику імітаційного моделювання чисельності і складу населення засобами всесвітньо визнаного комп’ютерного модуля «Демпродж». Рекомендується для підготовки студентів бакалаврського рівня та магіст¬рам для написання курсових і дипломних робіт. Стане у пригоді викладачам курсу «Демографічна статистика», а також практикам, котрі бажають самостійно вдосконалити свої знання та навички.
Шевченко Р. І. Ш 37 Кредитування і контроль: Навч.-метод. посібник для самост. вивч. дисц. — К.: КНЕУ, 2002. — 183 с. ISBN 966–574–316–3 У навчально-методичному посібнику для самостійного вивчення дисципліни «Кредитування і контроль» розглядається система відносин, які виникають між комерційним банком і позичальником у процесі здійснення кредитних операцій. У посібнику детально аналізуються різні аспекти діяльності комерційних банків щодо здійснення банківського моніторингу в процесі кредитування та мінімізації витрат, пов’язаних із банківською діяльністю, а саме розглядаються умови виникнення кредитної угоди між банком і позичальником, ризики, що виникають у процесі банківської діяльності, критерії оцінки ризиків та управління ними, засоби захисту від ризиків, кредитна політика комерційного банку, її зміст і параметри, порядок визначення кредитоспроможності позичальника, етапи процесу банківського кредитування, процентна політика комерційного банку, визначення вартості кредитної послуги, проблемні позички і засоби реструктурування безнадійних боргів, порядок формування резерву для покриття можливих втрат від кредитних операцій тощо. Матеріал посібника подано у формі стислого викладення семи тем, містить 30 виробничих ситуацій для засвоєння лекційного курсу з відповідних тем, а також запитання для підготовки до диференційованого заліку. До кожної теми додається список необхідної літератури (Закони України, нормативні документи НБУ). Крім того, в кінці посібника наведено загальний список літератури. Книга розрахована на спеціалістів у галузі фінансів і кредиту, студентів вищих економічних навчальних закладів, а також усіх, хто цікавиться банківською справою.
Ринок цінних паперів: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 1998. — 152 с. ISBN 966–574–006–7
У навчальному посібнику, підготовленому відповідно до типової програми дисципліни “Ринок цінних паперів”, розглянуто процес функціонування фондових ринків розвинутих країн, а також специфічні проблеми становлення ринку цінних паперів в Україні. Для студентів вузів, що навчаються за магістерською програмою “Інвестиційний менеджмент та приватизація”, а також для фахівців у галузі цінних паперів.
Гроші та кредит: Підручник. — 3-тє вид., перероб. і доп. / М. І. Савлук, А. М. Мороз, М. Ф. Пуховкіна та ін.; За заг. ред. М. І. Савлука. — К.: КНЕУ, 2002. — 598 с. ISBN 966–574–369–4 У підручнику висвітлені теоретичні аспекти функціонування в ринковій економіці таких економічних категорій, як гроші, кредит, грошовий та валютний ринки, визначені на цій основі методологічні засади формування, розвитку та діяльності банків, банківської, грошової та валютної систем. Проаналізовані процеси розвитку кількісної теорії грошей, сутність кейнсіанських та монетаристських грошових концепцій. Для студентів економічних спеціальностей вищих закладів освіти третього та четвертого рівнів акредитації, аспірантів, викладачів, наукових і практичних працівників.