Бухгалтерський облік у галузях народного господарства: Навч.-метод. посібник для самост. вивч. дисц. — К.: КНЕУ, 2003. — 203 с. ISBN 966–574–525–5 У навчально-методичному посібнику розглядаються питання організації та ведення бухгалтерського обліку в торговельній діяльності, будівельних та сільськогосподарських підприємствах. Наведено робочу програму дисципліни, тематичний план і методичні вказівки до вивчення кожної теми. Значне місце в посібнику посідають завдання проміжного і підсумкового контролю у вигляді питань для самоконтролю, тестів та завдань для самостійного виконання. Призначений для підготовки бакалаврів за спеціальністю 6106 «Облік і аудит».
Розділ І.Сучасні підходи до складання бухгалтерської звітності бюджетних організацій, її особливості та склад Розділ ІІ.Загальні положення складання звітності бюджетними організаціями та порядок її подання і затвердження Розділ ІІІ.Методика складання єдиного кошторису доходів і видатків бюджетної організації Розділ ІV.Звітність бюджетних організацій, затверджена органами Міністерства фінансів України Розділ V.Форми звітності, затверджені Держкомстатом України Розділ VI.Форми звітності, затверджені іншими установами та організаціями Розділ VII.Узгодженість показників різних форм звітності бюджетних організацій Розділ VIII.Терміни зберігання документів бухгалтерського обліку та звітності в бюджетних організаціях Додатки Література
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК І ГРОШОВО-КРЕДИТНА ПОЛІТИКА Підручник За редакцією доктора економічних наук, професора А. М. Мороза та кандидата економічних наук, доцента М. Ф. Пуховкіної
Рецензенти: Б.В.Андрушкiв, доктор економiчних наук, професор А.М.Тибiнь, кандидат економiчних наук, доцент
У посiбнику зроблена спроба сформулювати цiлiсну кон- цепцiю маркетингу. Особлива увага придiляеться питанням сутi маркетингу: його розумiнню як концепцii менеджменту. Розгляну- то змiст найбiльш важливих напрямкiв маркетингу: стратегiчно- го, мiжнародного. Показано маркетинг як систему наук i у системi наук.
Необхідною умовою прибуткової діяльності будь-якого підприємства є правильна і раціональна організація його фінансів. Для того, щоб успішно функціонувати на ринку кожне підприємство зобов’язане формувати, розподіляти і використовувати фонди грошових коштів, обґрунтовано залучати зовнішні джерела фінансування. Фінанси впливають на кількісні і якісні параметри будь-якого економічного явища чи процесу на підприємстві, а також на кінцеві результати його діяльності. Кваліфіковане управління фінансами сприяє швидкій адаптації підприємств до роботи у конкурентному ринковому середовищі, трансформації їх діяльності відповідно до змін чинного законодавства. Вивчення матеріалу цього розділу дасть Вам змогу зрозуміти: • сутність фінансів підприємств, їх місце у фінансовій системі держави; • функції фінансів підприємств; • склад фінансових відносин підприємств; • сутність фінансових ресурсів підприємств та джерела їх формування; • основи організації фінансів підприємств; • зміст, порядок організації і завдання фінансової роботи на підприємстві.