В Стародавньому Римі чоловіки носили ключі від будинку на ремінці на шиї (у них не було кишень, а ось замки - були!). А в античній Греції у свій час в обороті ходила дуже маленька золота монета, яку дуже легко можна було загубити і греки, що не мали кишень, носили монету в роті.
А ось золота десятка щасливих випадків, коли кишені стають в нагоді людству, допомагають зробити великі відкриття і навіть спасають життя. 10 місце: У 1853 році дивакуватий золотошукач Елкелі Айк прийшов до коваля і попросив його прибити гвоздиками те, що навряд чи прийшло б в голову розсудливій людині - кишені. Новинка сподобалася золотошукачам, оскільки кишені до цього нововведення постійно відривалися під вагою зразків руди.
9 місце: Знаменитий археолог Генріх Шліман (той, який відкрив Трою) був людиною вельми ексцентричною. Під час хрещення свого сина Шліман утнув таке, що викликало скажене обурення священика. Археолог вийняв з кишені градусник, який весь час носив із собою, і сунув його в освячену воду. Лише після довгих прохань дружини Шлімана священик погодився наново освятити воду в купелі.
8 місце: Один з інженерів, що працювали над створенням радарів в роки II Світової війни, одного разу пройшов повз працюючого радара, сунув руку в кишеню - і зробив винахід, що приніс йому мільйони: шоколадка розплавилася під дією випромінювання, і він винайшов мікрохвильову піч.
7 місце: У дорентгенівську епоху серед лікарів була популярна думка про те, що потрібно узяти з собою в кишені на операцію по видаленню з тіла сечового міхура або кулі. У кишені хірурга обов'язково повинен був бути такий же предмет, як той, що потрібно вийняти (у випадку, якщо операція виявиться невдалою, щоб було що показати пацієнтові).
6 місце: А ось юрист нерідко може з кишені дістати аркуш, на якому написано, наприклад, наступне: хуліганство - озброєний заколот. Вони так шифрують телефони - по номеру статей Карного кодексу, в даному випадку по номеру 213-279).
5 місце: Класичний кринолін - це особливий крій бальної сукні. Це спідниця, що розширюється донизу, завдяки надітому під неї жорсткому каркасу. Досить часто кринолін мав подовжене заднє полотнище у вигляді шлейфу і особливу кишеню. Ця потайна кишеня ставала в нагоді під час танців - дами ховали туди шлейф, щоб на нього не наступали.
4 місце: Дейл Карнегі радив: "Якщо ви втратили бойовий дух і готові кинути боротьбу за оволодіння ораторським мистецтвом, спробуйте вийняти з кишені п'ятидоларову банкноту..." (щоб поглянути на портрет Лінкольна: він був прекрасним оратором).
3 місце: Багато видатних гравців помічали якийсь містичний зв'язок між своїм відношенням до грошей і прихильністю Фортуни. Ще Микола Некрасов, відправляючись на велику гру, частину грошей для програшу клав в окрему кишеню. Некрасов вважав, що до цих грошей заздалегідь слід відноситися так, як ніби їх вже немає.
2 місце: У 20-і роки американський дизайнер спроектував флакон для духів, що став особливо популярним в роки "сухого закону". Його було зручно ховати в кишенях, оскільки він був плоский, на відміну від попередніх круглих.
1 місце: Іноді альпіністи, йдучи в гори, кладуть в кишеню шматочок ковбаси, щоб у разі нещастя його було легко відшукати собаці.