Меджибіж — одне з найдавніших міст Подільського краю. Перша згадка про нього датується 1146 роком. У ХІІ ст. це був центр удільного князівства, що входив до володінь київського князя. Відповідно, можна стверджувати про існування в Меджибожі на той час укріплень, які мали деревно-земляний характер, що підтверджується археологічними дослідженнями. До слова, тоді Меджибіж мав приблизно таку ж кількість населення як і Київ. Це сьогодні місто — вже навіть не місто, а селище...
Мальовниче село Микулинці, є унікальним та феноменальним, не лише через відоме на всю область і далеко за її межами пиво, але й через свій старовинний замок. Унікальність полягає в тому, що в цих архітектурних руїнах майже століття мешкають люди.
Тернопільщина туристична – один з найбільших у світі музеїв під відкритим небом, музеїв створених самим Богом. Тут збереглася третина всіх замків і фортець України, тут не перестають захоплювати своєю величчю і старовиною численні церкви і монастирі, родові маєтки української і польської шляхти.
Іронія долі: у Тернополі, одному з найзеленіших міст України, автор цих рядків уперше побувала взимку. Втім, у цьому є один незаперечний плюс. Знебарвлене місто що жінка без макіяжу — маєш змогу роздивитися його справжнє обличчя. «Мій» Тернопіль виявився камерним і дуже стильним.
Скільки в нас говорено про туризм! Що Тернопільщина просто приречена купатися в гривнях, рублях та евро, які вдячні подорожуючі лишатимуть на розвиток нашого благословенного краю! Але поки що ми купаємося зовсім в іншому. Не в такому приємному. І туристи у наших селах виглядають не менш екзотично, як ми - у селах Білорусі чи Словаччини.
Медобори — найбільш розширена і масивна частина горбисто-скелястого пасма Подільських Товтр, які простягаються дугоподібно від селища Підкамінь Львівської області, через територію Тернопільської (Збараж, Скалат) і Хмельницької (Сатанів, Кам’янець-Подільський) областей.