Ті, хто хоч раз побував у цьому мальовничому куточку України, ніколи не зможуть забути красу та загадкову чарівність цієї місцини, оповитої таємницями та легендами...
Ті, хто хоч раз побував у цьому мальовничому куточку України, ніколи не зможуть забути красу та загадкову чарівність цієї місцини, оповитої таємницями та легендами...
Дві години їзди автомобілем або електричкою у напрямку Чернігівщини – і ви потрапляєте в одне з найдавніших, і вже точно один з найбільш містичних куточків України – у Ніжин. Історія Ніжина нараховує понад тисячу років, а заснування його науковці пов‘язують з містобудівельною діяльністю київського князя Володимира Святославовича (кінець Х ст.).
Є така гора! Не в казці, не за лісами та морями, а у нас в Україні. Називають її Замковою. Називають Богдановою. Стоїть вона в Чигирині на Черкащині, у славній гетьманській столиці.
Особливістю туристичного розвитку України є поява у її «колекції» нових видів відпочинку або оновлених та призабутих старих. Одним із них, надзвичайно цікавим, а то й унікальним, є водний. Багато наших співгромадян, перебуваючи на відпочинку у Туреччині, відчули «смак» рафтингу. Цей модний вид відпочинку тільки зараз, у дещо видозміненому варіанті, почав з’являтися на українському туристичному ринку. А взагалі, сплав ріками є одним із найпопулярніших у світі видів активного туризму. Сплавляються (сплав – термін, що означає подорож рікою), де тільки можна: наші сусіди поляки, при відносній обмеженості у них атрактивних рік, подорожують навіть у «воді по коліна». А що ж у нас?
Щороку навесні, коли перший подих тепла сонячних променів починає пробуджувати гори від довгого зимового сну, білі шапки мальовничих Карпат змінюють своє біле вбрання на зелене. Тисячі струмків, стікаючи по схилах гір, дзюркочуть і співають переможну пісню весни. Зливаючись, вони наповнюють потоки, а ті – бурхливі ріки, що своїм шумом будять усе живе навколо. Вони і давні мешканці цього регіону, гуцули, гостинно запрошують до себе у гості: відчути усю силу та красу світу природи, налити серця молодими весняними соками, цією первозданністю очистити думки та душі, наповнити себе бажанням жити і позитивною енергією на цілий рік!
Уявіть собі, що у вас є вільний день. Ви можете провести його на дивані перед телевізором, сьорбаючи борщ і потягуючи пиво. Або ви збираєте наплічник і намагаєтесь вирватися за межі цивілізації, де немає телефону, Інтернету, всевидющого шефа і безвідповідальних підлеглих. Ви хочете вирватися хоча б на день із цього зачарованого кола «дім-робота-дім», бо навіть удома вже не перебуваєте у стані релаксації – накипіло... І тоді ви вирішуєте: час мандрувати новими місцями. І дарма якого ви віку і скільки грошей у гаманці, адже маршрут, який ми пропонуємо, пристосований для будь-кого.
Олеський замок - видатна пам'ятка архітектури і історії XIII-XVIII ст. Понад шість століть стоїть він на високому пагорбі, свідок і учасник багатьох подій, що навічно увійшли в історію.
Найважче писати про найближче і найрідніше. "Кам'янець - найкраще місто на планеті" - занадто пафосно. "Приїжджайте в Кам'янець, не пошкодуєте!" - занадто схоже на слоган якої-небудь тур-фірми. Тут просто треба побувати, це місто для кожного - те, що англійці називають the Must. Конче необхідно, якщо цікавишся своєю батьківщиною. І годі з передмовами. Поїхали!
Туристичні маршрути по замках із привидами дуже популярні на Заході, особливо на Хеловін, і приносять непоганий прибуток. В Україні місць, з якими пов’язані якісь криваві легенди, — десятки, якщо не сотні. Пишучи про містичні місця, ми вирішили розповісти тільки давні легенди.
Жванець — невелике містечко із руїнами давнього замку у Кам’янець-Подільському районі Хмельницької області. Географічні координати: 48,5523 північної широти, 26,4889 східної довготи. Фортеця стоїть на високому пагорбі над чистою річкою в якій можна купатися і рибалити. Відстань до Дністра — рукою подати.
Замок у Сатанові над Збручем, що у Городоцькому районі Хмельницької області, збудували в XV столітті, але поруч зі стінами того часу стоїть округла вежа, яку звели ще в давньоруські часи. Фортеця мала вигляд п’ятикутника із вежею на кожному з кутів. Тепер пам’ятка стоїть поруйнованою, а її територію з 1895 року використовували для місцевого цукрозаводу.
Якщо ви ще жодного разу не були в Буші, то обов'язково поїдьте. Ніхто ще не повертався звідти розчарованим чи не закоханим із першого погляду в цей південний край стародавніх культур, куди на 10 днів раніше приходить весна, батьківщину легендарної героїні бушанської битви сотниківни Мар'яни Зависної
Перша згадка про Свірж, що у Перемишлянському районі на Львівщині, належить до 1427 року, коли там побував польський король Владислав ІІ. Замок у містечку вперше згадали у 1530 року, коли він належав родині Свірзьких, але пам’ятна таблиця на мурах твердині свідчить, що її звели 1482 року. Сучасного вигляду пам’ятка набула у XVII столітті, коли її власником був граф Цетнер.
Залишки фортеці Данилів град із мурованою церквою ХІІІ століття розташовані на крутій горі біля села Стіжок Шумського району. Із замкової гори відкриваються краєвиди на десятки кілометрів порослих лісом Шумських гір. Околиці важливого оборонного центру Русі тепер славляться грибами.