Павуки, якщо заграєш перед ними на скрипці, виповзають зі своїх укриттів. Хоча, звичайно, не для того, щоб послухати музику: павутина від звуків скрипки коливається, і павук думає, що попалася здобич.
Перша “Фанера” з’явилася ще в кінці ХІХ століття: один італійський композитор возив із собою на виступи фонограф, на якому була записана фортепіанна партія його творів.
При грі на мексиканському кларнеті повітря не видувають, а вдмухують.
Для струн рояля потрібно 1500 метрів дроту.
Фагот завжди виготовляється із клена.
Нота Сі вважалася католицькою церквою неправильною і не визнавалася аж до XVІІ століття, коли перейшли від шестизвучання до системи октав.
Народний танець полька по співзвуччю багатьом здається польським. Однак він належить іншому слов’янському народу – чехам. Назва його походить від слова “pulka” – “половина”, тому що танцювали його дрібними кроками.
Вольфганг Амадей Моцарт почав складати музику в 3 роки.
Найвідоміший свій твір “Сон у літню ніч” Фелікс Мендельсон написав, коли йому було 17 років.
Перед тим, як сідати за написання музики, Бетховен виливав на свою голову відро холодної води. Він вірив, що це дуже сильно стимулює роботу мозку.
Араби знамениті своєю настирливою ідеєю ніколи не насвистувати мелодій. Втім, це не через те, що свистіти непристойно: просто свист вважається в ісламських країнах “музикою диявола”.
У середні віки пацюків виводили з міст сопілочкою. Існувала навіть спеціальна професія: сопілкар-щуролов. До речі, коли недавно в одному стародавньому англійському замку відбувся рок-концерт, пацюки із замка теж начисто зникли.
Шаляпін і Горький практично в той самий час пробувалися в хор. Горького взяли, Шаляпіна ні.
В 1792 році на прем’єрі опери “Таємний шлюб” композитора Чімарози глядачі аплодували так голосно, що артисти були змушені виконати на “біс”… всю оперу цілком. Навіть Лучано Паваротті жодного разу такого робити не доводилося.
Челеста – клавішний інструмент, замість струн на ньому металеві пластинки.