Ціни, як завжди, трохи лякають. А сніг уже – «в асортименті».
До Нового року: готуйте 250 грн. на день
Отже, проживання на базі відпочинку в селищі Яблуниця, Івано-франківській області обійдеться приблизно в 650 грн. в добу. За цю суму можна розраховувати на стандартний двомісний номер зі зручностями, автомобільну стоянку, що охороняється, і сніданок.
Але якщо пощастить, то можна і за 250 грн. на добу облаштуватися непогано – комфортне житло в приватному секторі, з гарячою водою та іншими зручностями. Решта всіх вигод (їжа, підйомники, оренда інвентаря) оплачується згідно з місцевим прейскурантом. Основна принада Яблуниці – це близько розташовані гірськолижні траси.
На курорті Славське ціни дещо вищі, але є і бюджетні варіанти. За 450 грн. можна зняти двомісний номер. А ось за 700 пропонують вже не номер, а цілий котедж, розрахований, правда, на проживання двох чоловік. Але без харчування.
У пафосному Буковелі туроператори пропонують добове розміщення в двомісних номерах від 465 до 620 грн.
Набір послуг стандартний: гаряча/холодна вода, телевізор, телефон. Снідати, обідати і вечеряти можна, доплативши близько 200 грн. на день, або ж харчуватися в місцевих ресторанах і кафе. Що стосується залізничних квитків до Львова, Ужгорода та Івано-Франківська, то ажіотажу поки не спостерігається – виїхати можна без особливих проблем.
Новый рік: тиждень за 4000 грн.
Тим, хто твердо має намір провести новорічні і різдвяні свята в горах, розщедритися доведеться неабияк. Київські туроператори відзначають, що в порівнянні з груднем (до 27.12) новорічний відпочинок піднімається в ціні на 30-50%, а в деяких випадках і на 100%. І так буде аж до Старого Нового року, потім ціни знизяться, але не набагато – адже весь сезон ще попереду.
Знайти пристойний варіант із кожним днем все складніше. Отже, оператори настійно рекомендують бронювати і замовляти місця вже зараз, а на деяких базах відпочинку в Яремчі стверджують, що їхні постійні клієнти починають бронювати відпочинок ще в лютому, і зараз знайти що-небудь практично неможливо.
Звичайно, можна не звертатися за допомогою до туроператорів і їхати на свій страх і ризик, але гарантій вдалого поселення ніхто не дасть. Крім того, туроператори в Новий Рік і Різдво продають тільки «пакетний» відпочинок, який включає поселення, трансфер, новорічні гуляння та інші бонуси. Все, що стосується катання на лижах, клієнти оплачують самостійно.
Найдорожчим залишається Буковель. Відпочити на цьому курорті в канікули коштує від 12000 грн. з людини. Причому, нічого особливого за ці гроші вам не запропонують. Хоча є пропозиції і по 77 000 грн – але це вже для клієнтів преміум-класу. А ось Славське і Яблуниця привабливіші – тиждень новорічно-різдвяних розваг обійдеться в суму від 4000 до 6500 грн.
Про те, щоб комфортно доїхати до місця відпочинку, потрібно піклуватися вже зараз. Якщо, звичайно, не хочете купувати квитки у перекупників і туроператорів з націнкою. У новорічні свята поїзда завжди переповнені, особливо в цих напрямах, пише ukrtourism.
Після свят: може до Туреччини?
Після закінчення канікул ціни поволі, але вірно поповзуть вниз. І будуть лише небагато вищі від грудневих. Хоча конкретні цифри називати зараз складно. Виною тому і нестабільна економічна ситуація, і той факт, що все більшої популярності набирають європейські і турецькі гірськолижні курорти.
Наприклад, тиждень відпочинку в турецькому Паландокені коштує від $1200, що набагато дешевше, ніж у Буковелі. Тим більше що за рівнем сервісу та інфраструктур наші курорти частенько програють зарубіжним.
Офіційно: виїдуть усі. Додаткових поїздів буде 27!
З 1 грудня «Укрзалiзніця», щоб постаратися перевезти всіх охочих під час новорічних і різдвяних свят, призначила 27 додаткових поїздів. Більшість поїздів припали на напрями Західної України, але є і «на південь». Крім того, 26 поїздів (з них 9 транзитних) призначили Російські залізниці.
Усього ж, для зимових перевезень «Укрзалiзніця» підготувала 5611 вагонів. У розпал сезону в перевезеннях буде задіяно більше 6 тис. вагонів. В «Укрзалiзніцi» є 73 резервних каси для продажу квитків на додаткові потяги.