Галицький сайт
Пятниця, 22.11.2024, 16:48

Офіційний сайт Галицьких студентів

Меню сайту

Розділи новин

Цікаве і корисне [100]
Український туризм [55]
Афоризми і "крилаті" вислови [50]
Прислів’я та приказки [24]
Обряди, звичаї [3]
Українське народе...Пізнавай СВОЄ:)
Різне [13]
всяке інше
Кумедне [23]
гумор і кУмедії
Цікаві факти [50]
Кохання [36]
про любов
Біографії [119]
"Біографії"
Статті відвідувачів [0]
Тут розміщаються статті, розміщені користувачами сайту

Реєстрація

Вітаю Вас, Гість!

Пошук

Друзі сайту

Реклама

Замовляйте рекламу на Галицькому сайті!!!!

Статистика


Онлайн разом: 5
Гості: 5
Користувачі: 0

Міні-чат

Наше опитування

Чи задоволені ви отриманням безвізу Україною?
Всіх відповідей: 21

Головна » Статті » Український туризм

Стародавній Меджибіж сьогодні
Меджибіж - селище міського типу в Летичівському районі, розташоване за 30 км від Хмельницького. Зараз там проживає біля двох тисяч мешканців. У цього мальовничого селища давня та славна історію, про яку і досі нагадує могутній замок та інші пам'ятки. 

Історія міста

Засноване в 1146 році, наприкінці 16 століття місто отримало Магдебурзьке право (право на самоврядування - прим. авт.). 

Назву Меджибіж дістав через своє розташування, оскільки воно знаходиться там, де сполучаються річки Південний Буг (в давнину Бог) та Божок, тобто "між богами". 

З кінця 12 століття місто належало до Галицько-Волинського князівства, і було відоме під назвою Побіжжя. В 13 столітті Меджибіж виступає як місто Болоховської землі. В 1241 році Меджибіж захопили монголо-татари. Для захисту від ворогів його укріпили мурами та викопали рови. Меджибіж перебував у Луцькій землі. В 1444 році опинився у складі Польщі. Через сто років Меджибожем заволодіває родина Сєнявських. 

18 століття було також неспокійним для замку та міста. В 1702 році його облягли козаки та повстанці. А в 1730 році він був конфіскований у його власника Чарторийського за те, що він брав участь в польському повстанні. В 1831 році Меджибіж став осередком військового постою. За тих часів у Меджибізькому замку містилися різні військові установи. В деякій мірі завдяки цьому замок досить непогано зберігся до наших днів.

Замок

Меджибізький замок - одна з найбільших та добре збережених до наших днів фортець на території Хмельниччини. Туристи не лише з України відвідують замок. Він має форму трикутника, займає площу три четвертих гектара та дуже вигідне розташування між річками. 

Замок укріпляють дві вежі: п'ятикутна Лицарська та кругла Офіцерська. Лицарська вежа використовувалася як спостережний пункт. Зараз її можна відвідати з екскурсією та насолодитися прекрасним краєвидом, що відкривається звідти. 

Власники замку шляхтичі Сєнявські перебудували фортецю на палац. В 19 столітті замок називали "Білий лебідь": завдяки спеціальній технології облицювання споруда набувала злегка рожевого кольору та гарно відображалася у воді.

На території замку розташований храм. Спочатку це була православна церква, а в 15 столітті він слугував в якості костелу, тоді будівлю було реконструйовано в готичному стилі. Зараз храм закритий, а на території фортеці час від часу ведуться археологічні розкопки. 

З 2004 року в замку проходить Всеукраїнський історичний фестиваль "Стародавній Меджибіж". У фестивальні дні замок переповнений туристами, лицарями, лучниками, принцесами та міфічними героями. Реконструктори історичних подій з усієї України приїздять сюди, щоб взяти участь у боях, стрілецьких турнірах, конкурсах костюмів та менестрелей (середньовічних співців та музикантів). Це дуже яскраве дійство, яке переносить глядачів в давнину.

Місце паломництва хасидів

В Меджибожі була чисельна єврейська община. Починаючи з середини 18 століття, місто стає місцем проживання єврейського лікаря та засновника хасидизму (єврейської релігійної течії - прим. авт.) Ізраїля Бешта (Бааль Шем Тов). Раббі народився в маленькому містечку на кордоні Польщі та Валахії, рано залишившись без батьків. Післі смерті першої дружини, він відправляється на Галиччину. Дотримуючись праведного образу життя, весь свій вільний час Ізраїль присвячував медитації і вивченню Тори (Святої єврейської книги -прим. авт.). На початку 1740-х років Бааль Шем Тов переїхав до Меджибожа. Саме тому місто стало відоме як центр хасидизму. Засновник цієї релігійної течії похований у Меджибожі, і його могила - місце паломництва хасидів з усього світу. Неподалік могили побудована синагога



Джерело: http://20minut.ua
Категорія: Український туризм | Додав: galsite (08.02.2009)
Переглядів: 1224 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright Asket © 2024