Село Жванець розташоване на кордоні Хмельницької, Тернопільської та Чернівецької областей, за 18 км від Кам'янця-Подільського. Перша письмова згадка про нього датується 1431 роком. Довгий час це було невеличке поселення. Аж на початку 17-го століття тут зводиться замок, тоді поселення починає розростатися. Ала саме через цей замок воно потім і спустошувалося: твердиня була неодноразово обложена під час воєн, що часто точилися поблизу Хотинської та Кам'янецької фортець.
Колись Жванецька фортеця була п'ятикутна, займала площу близько гектара. На всіх п'яти рогах були башти, а між ними - високі мури. Зараз від замку залишилися руїни стін, фрагмент замкових склепінь та одна башта. Біля неї є бункер 30-х років.
Єдина вціліла башта розташована над стрімким урвищем невеличкої річки Жванчик, що тут впадає в Дністер. Звідти відкривається мальовничий краєвид, а душу сповнює відчуття польоту...
Іншою пам'яткою архітектури в Жванці є зараз вже діючий костьол, який в середині 18 століття побудували жванецькі вірмени.
За декілька кілометрів від Жванця є село Окопи Борщівського району Тернопільської області. Тут знаходяться руїни ще одного замку, збудованого над водою. Це Окопи Святої Трійці, зведені на місці давньоруського городища. Фортеця була опорним пунктом, де базувалися війська, які нищили турецькі загони між фортецями Кам'янця і Хотина.
Зараз від фортеці лишились дві кам'яні двоярусні брами, Кам'янецька та Львівська, залишки дозорної вежі над Збручем та система земляних валів бастіонної системи поблизу воріт. На другому ярусі брам збереглися квадратні бійниці. Тим, хто не боїться висоти, раджу забратися на дозорну вежу, що зробити зовсім не важко. Звідти відкривається неймовірна картина: далеко внизу несе свої спокійні води Збруч, а ще далі, до самого горизонту, розкидані маленькі хатинки.
В селі також збереглися руїни костьолу з геральдичними розписами, в якому зараз селяни зберігають сіно.