Галицький сайт
Пятниця, 22.11.2024, 11:08

Офіційний сайт Галицьких студентів

Меню сайту

Розділи новин

Цікаве і корисне [100]
Український туризм [55]
Афоризми і "крилаті" вислови [50]
Прислів’я та приказки [24]
Обряди, звичаї [3]
Українське народе...Пізнавай СВОЄ:)
Різне [13]
всяке інше
Кумедне [23]
гумор і кУмедії
Цікаві факти [50]
Кохання [36]
про любов
Біографії [119]
"Біографії"
Статті відвідувачів [0]
Тут розміщаються статті, розміщені користувачами сайту

Реєстрація

Вітаю Вас, Гість!

Пошук

Друзі сайту

Реклама

Замовляйте рекламу на Галицькому сайті!!!!

Статистика


Онлайн разом: 4
Гості: 4
Користувачі: 0

Міні-чат

Наше опитування

Чи задоволені ви отриманням безвізу Україною?
Всіх відповідей: 21

Головна » Статті » Цікаві факти

Цікаві факти про зір
Морський гребінець має близько сотні очей по краю раковини, з їх допомогою молюск відстежує хижаків. У морської зірки, яка до таких і належить, світлочутливі клітини розташовані на кінцівках ("промені”), а у багатьох крабів очі влаштовані на "стеблинках”.

Деякі види скорпіонів мають до 12 очей, а багато павуків – по вісім, знаменита новозеландська ящірка туатара, яку вважають сучасницею динозаврів, так і називається – "триока”. Її третє око знаходиться на лобі!

Гігантський кальмар має очі діаметром до 25 см, у кожному з яких є до 1 мільярда фоторецепторів.

Акула теж оката істота: діаметр очей у неї – до 12,5 см, а деякі з видів відчувають ще і черепом за посередництвом спеціального шишкоподібного наросту.

Діаметр орлиного ока становить 35 мм.

У восьминога зіниця має квадратну форму і містить 20 млн. фоторецепторів. У сітківці ока грифа їх один мільйон на квадратний міліметр, тобто вп’ятеро більше, ніж у людини.

Бджоли мають колірний діапазон зору майже такий же, як і в людей. Вони трохи менше чутливі до червоного кольору, зате більш чутливі до фіолетового. Кожна робоча бджола має близько 5,5 тис. крихітних лінз у кожному оці. І, крім того, бджоли можуть розрізняти поляризоване і неполярізованний світло. Людина цього не вміє.

А ось акваріумна чотириока риба (Anableps microlepis) насправді має лише пару очей, але кожне око розділене на сегменти, один з яких призначений для того, щоб бачити в повітрі, другий – у воді.

Цікаво, що сітківка дельфіна теж має аналогічне подвійне налаштування.

Пінгвіну плоска рогівка ока дозволяє бачити у воді без спотворень.

Змії не мають повік, а очі їх постійно закриті прозорою еластичною мембраною.

Око верблюда влаштоване так, що в нього не потрапить навіть маленька порошинка: міцні кістки по краях очниць – захист від механічних пошкоджень і сонячних променів, а вії мають здатність сплітаються і автоматично закривати око в момент небезпеки.

Навіть ті, кого вважають найближчими генетичними родичами людини – мавпи – бачать втричі краще за людей. І не тільки вони, зрозуміло. Орел, наприклад, теж має втричі гостріший зір, ніж людина. Сокіл здатний відстежувати ціль величиною в 10 см з відстані 1,5 км, причому і на великій швидкості зберігає чіткість зображення об’єктів. Гриф розрізняє дрібних гризунів з відстані до 5 кілометрів, а метелик Colias може розрізняти елементи зображення в 30 мікрон, обганяючи людину більш ніж у три рази.

У мухи швидкість зміни зображень складає 300 кадрів у секунду, тобто аналогічну здатність людини вона перевершує в 5-6 разів.

Тарган зауважує рух на величину в 0,0002 мм.

Глибоководні риби, як відомо, можуть бачити в непроглядній темряві, а все тому, що щільність розміщення паличок в сітківці в них досягає 25 млн/мм², що в 100 разів більше, ніж у людини. Кішки теж чудово бачать у темряві, тому що їх зіниці здатні розширюватися до 14 міліметрів. Та й собаки в темряві бачать втричі краще, ніж люди.

Хамелеони і морські коники вміють дивитися відразу у двох напрямках. Цією дивною здатністю вони зобов’язані тому, що їхні очі рухаються незалежно одне від одного.

Рекордсменом у панорамному зорі є птиця вальдшнеп, у якої практично круговий зір! У голуба кут огляду становить 340 градусів, у коня з піднятою головою зір теж наближається до сферичного. У собак оглядовість в середньому 240-250 градусів, що на 60-70 одиниць перевищує аналогічні можливості, властиві людям.

Око найбільших китів важить близько 1 кг. Зір у китоподібних монокулярний. Багато китів не бачать предметів попереду свого носа.

Таргани мають також інфрачервоний зір. Вуса у таргана не лише торкаються, але і нюхають.
Категорія: Цікаві факти | Додав: galsite (13.11.2010)
Переглядів: 2951 | Рейтинг: 4.5/2 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright Asket © 2024