Галицький сайт
Пятниця, 22.11.2024, 10:38

Офіційний сайт Галицьких студентів

Меню сайту

Розділи новин

Цікаве і корисне [100]
Український туризм [55]
Афоризми і "крилаті" вислови [50]
Прислів’я та приказки [24]
Обряди, звичаї [3]
Українське народе...Пізнавай СВОЄ:)
Різне [13]
всяке інше
Кумедне [23]
гумор і кУмедії
Цікаві факти [50]
Кохання [36]
про любов
Біографії [119]
"Біографії"
Статті відвідувачів [0]
Тут розміщаються статті, розміщені користувачами сайту

Реєстрація

Вітаю Вас, Гість!

Пошук

Друзі сайту

Реклама

Замовляйте рекламу на Галицькому сайті!!!!

Статистика


Онлайн разом: 1
Гості: 1
Користувачі: 0

Міні-чат

Наше опитування

Чи задоволені ви отриманням безвізу Україною?
Всіх відповідей: 21

Головна » Статті » Цікаве і корисне

Мешканці верхніх поверхів старіють швидше, ніж їх сусіди знизу
Звичайний надточний атомний годинник нового покоління допоміг з'ясувати, що принципи відносності простору і часу, розроблені Енштейном, виконуються і на звичних для людини масштабах фізичних величин, повідомляється в статті, опублікованій в журналі Science.
Автори статті, дослідники з Національного інституту стандартів і технологій (США), зуміли показати, що для людини, що живе на другому поверсі багатоповерхового будинку, із-за ефекту зниженої гравітації час життя тече трохи швидше, ніж для того, хто живе на першому поверсі. Аналогічно, людина, що поспішає вранці на роботу на транспорті, із-за різниці в швидкості старіє повільніше, ніж його колега, що віддає перевагу пішим прогулянкам.

Не дивлячись на те, що виявлена різниця в швидкості течії виражається всього лише декількома фемтосекундамі (долями секунди, складовими мільйонної долі від мільярдних долей), її достовірно встановлена наявність служить ще одним підтвердженням Загальної теорії відносності Ейнштейна.

Згідно цієї теорії, швидкість перебігу часу для об'єктів, що рухаються один відносно одного або що знаходяться в різних по силі гравітаційних полях, повинна відрізнятися. Справедливість цих положень була згодом експериментально підтверджена.

Одним з таких експериментів було порівняння ходу атомного годинника, один з яких був встановлений на Землі, тоді як другий за допомогою ракети був відправлений до навколоземного космічного простору, а потім повернувся на Землю. Різниця в ході для такого годинника, що знаходився в різних по силі гравітаційних полях, склала 400 трильйонних доль секунди при максимальній відстані від Землі в 10 тисяч кілометрів.

В ході іншого експерименту два атомні годинники на вантажних літаках відправлялася в тривалий політ навколо Землі, а третій, контрольний, годинник залишався нерухомим на поверхні Землі. Ученими було показано, що годинник, що летів на захід, набуваючі за рахунок обертання Землі, додаткову швидкість відносного контрольного, йшов повільніше за годинника, що летів на схід.

Групі Чина Вень Чоу (Chin-wen Chou) і його колегам, авторам нового експерименту, вдалося показати відносність часу в істотно менших масштабах за допомогою використання нового покоління атомного годинника. Атомний годинник є іоном металу, що утримується за допомогою електромагнітних полів і знаходиться під впливом лазерного випромінювання мікрохвильового діапазону.

Металевий іон, що поглинає лазерне випромінювання примушує його переходити в збуджений стан, повернення з якого в початковий стан супроводжується випусканням цього випромінювання. По коливаннях випромінювання, що виникають в результаті цього процесу, можна відлічувати час.

Прийняті в даний час стандарти атомного годинника використовують іони цезію, що коливаються між двома станами 9,2 мільярда разів в секунду.

Матеріал взято з сайту www.osvita-plaza.in.ua

Джерело: http://www.osvita-plaza.in.ua/publ/23-1-0-48

Категорія: Цікаве і корисне | Додав: admin0183 (14.12.2010) | Автор: Володимир
Переглядів: 1328 | Рейтинг: 4.5/2 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright Asket © 2024