Через глобальне потепління загинуть 185 мільйонів людей?!
Через глобальне потепління загинуть 185 мільйонів людей?!
За даними експертів-екологів, сто вісімдесят п’ять мільйонів чоловік, що населяють Африку, можуть загинути внаслідок глобального потепління, передає NEWSru.com. Такі невтішні дані звіту благодійної католицької організації Chrіstіan Aіd (“Християнська допомога”).
У її доповіді “Клімат бідності: факти, побоювання і надії” вказується на необхідність вжиття термінових заходів. Розвинутим західним країнам, чий добробут побудований на використанні нафти, пропонується перейти на альтернативні джерела енергії, а засоби, що звільнилися, перевести на рахунки африканських країн, що бідують.
“Багаті країни повинні взяти відповідальність за те, що значною мірою створили цю проблему – і радикально скоротити виділення вуглекислого газу”, – цитує Reuters доповідь організації.
Більшість вчених погоджується, що глобальне потепління відбувається через горіння викопного палива, використовуваного на транспорті й в енергетиці. Нові розрахунки припускають, що температура, що підвищилася на 0,6 градуса Цельсия в двадцятому сторіччі, збільшиться ще на три градуси до 2100 року.
“Зміна клімату буде неминуче продовжуватися. Бідні люди приймуть головний удар, тому ми звертаємося до багатих країн із проханням допомагати їм пристосуватися до підвищення рівня моря, розширенню пустель, і до того, що повені й урагани стануть більш частими й інтенсивними”, – говориться в доповіді. Крім того, відзначає організація, глобальне потепління дозволить таким переносникам хвороб, як москіти, розширити ареал свого поширення.
Льоди, що тануть внаслідок глобального потепління, підвищать рівень світового океану. Внаслідок цього зруйнується берегова лінія і зменшиться кількість джерел із прісною водою.
“З районів, підданих посусі, ми вже евакуювали одинадцять мільйонів чоловік. Їм загрожувала смерть від спраги і голоду, тому що їхній врожай засох на корені. Ці люди не зможуть повернутися до місць свого колишнього проживання – вони приречені мандрувати в пошуках їжі і води по континенту. Їм необхідна наша допомога”, – говорить співробітник однієї з благодійних місій у Східній Африці.
Chrіstіan Aіd заявила, що обгрунтовує свою оцінку в 185 мільйонів смертей за цифрами від Організації Об’єднаних Націй і Міжурядової комісії зі зміни клімату.
Поки єдиним засобом для скорочення виділення вуглецю є Кіотський протокол. Однак термін дії протоколу минає в 2012, а головний світовий забруднювач – Сполучені Штати – відмовляються його підписувати.
Організація Chrіstіan Aіd заявила, що розвинуті нації повинні зменшити виділення вуглекислого газу до двох третин до 2050, а головним країнам, що розвиваються – Індії, Бразилії і Китаєві – також потрібно встановити для себе тверді рамки в цій сфері.
Недавно стало відомо, що Австралія і США розробили угоду, спрямовану на зменшення обсягів викидів парникових газів в атмосферу – своєрідну альтернативу Кіотському протоколу. Міністр із проблем навколишнього середовища Австралії Ян Кемпбелл повідомив, що угоди протоколу будуть незабаром обнародувані, і додав, що найкращим способом зменшити обсяги викиду парникових газів є розробка нових технологій і передача їх країнам, що розвиваються. www.fatum.at.ua